Kontakt
Oferty pracy

Główny księgowy / Główna księgowa

  • Ligentia
  • Gdynia, Polska
  • Pełny etat
  • Finanse

Opis stanowiska:

Główny Księgowy odpowiada za księgi rachunkowe oraz sprawozdawczość finansową i podatkową grupy kapitałowej oraz jednostek wchodzących w jej skład.

Podstawowe obowiązki osoby zatrudnionej na tym stanowisku obejmują:

  • Organizację systemu rachunkowości w celu realizacji wymagań w zakresie sprawozdawczości finansowej, podatkowej oraz zarządczej,
  • Nadzór nad realizacją wymagań w zakresie sprawozdawczości finansowej i podatkowej,
  • Organizację pracy Działu Księgowości i kierowanie pracą zespołu,
  • Wdrażanie rozwiązań zwiększających efektywność procesów FK,
  • Współpraca z audytorami, doradcami podatkowymi, organami kontroli skarbowej i urzędami.

Nasze wymagania:

  • Gruntowna wiedza z zakresu rachunkowości i sprawozdawczości finansowej poparta kilkuletnim doświadczeniem w pracy na stanowisku Głównego Księgowego,
  • Znajomość zasad konsolidacji,
  • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych, z uwzględnieniem nast. zagadnień: transakcje z podmiotami powiązanymi (dokumentacja cen transferowych), transfery na rzecz podmiotów zagranicznych (podatek u źródła), MDR,
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem (pow. 15 FTE),
  • Dobra znajomość języka angielskiego,
  • Mile widziane uprawnienia Biegłego Rewidenta i/lub ACCA,
  • Mile widziane wykształcenie wyższe o profilu rachunkowość, ekonomia, finanse, podatki i pokrewne,
  • Rozwinięte umiejętności interpersonalne, organizacyjne i negocjacyjne,
  • Zaangażowanie, komunikatywność, odpowiedzialność.

Co oferujemy:

  • Praca w międzynarodowym środowisku,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie,
  • Umowa o pracę / B2B,
  • Auto służbowe,
  • Kafeteria benefitów do wyboru,
  • Prywatna opieka medyczna.

Ligentia prosi agencje rekrutacyjne o nieprzesyłanie do nas CV, chyba że na wyraźną prośbę członka zespołu rekrutacyjnego. Wszelkie tego rodzaju CV przesłane do Ligentia będą ignorowane.
Ligentia nie będzie ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek opłaty lub prowizje żądane przez agencję rekrutacyjną w związku z zatrudnieniem przez firmę kandydata, którego CV zostało przesłane w ten sposób.